איך מעצבים סביבה לימודית

עיצוב חדרים ומרחבים הוא תחום חשוב ומשמעותי מאוד. האופן שבו אנו מעצבים חדר או כל מרחב אחר, יהיה לו השפעות ותוצאות על התחושות של האנשים בחדר, ולכן היום מעצבים חדרים עם מחשבה גדולה. החדר יעוצב לפי השימוש שיעשה בו, ולפי ההשפעות והתוצאות שאנחנו רוצים להשיג, על השוהים בחדר.

תחום העיצוב התקדם מאוד בעשורים האחרונים

תחום זה הפך לכלי משמעותי, בזכות היתרונות וההשפעות שיש לו, שמוכחים על ידי עבודות מדעיות חשובות

למה חשוב להשקיע על עיצוב סביבה לימודית?

עיצוב מתאים תורם להעברת מסרים חינוכיים בצורה ויזואלית חווייתית. והוא ללא ספק דרך נהדרת למיתוג ועיצוב בתי ספר ומוסדות חינוך הספר: מסדרונות, כיתות, חדרי מורים, מרחבי למידה, כניסה, ספריות, אולמי ספורט.

עיצוב נכון של סביבה לימודית חשוב מאוד לתלמידים, ולביצועים שלהם. מחקרים רבים מראים היום את הצורך והחשיבות לבתי ספר ולמכללות לעצב את חדרי הלימוד באופן נכון, כדי לתרום ליצירת סביבה לימודים בריאה ונעימה. עיצוב משפיע על תחושות האדם שנמצא במרחב, ולכן נוטים היום להעריך חשיבות רבה לתחום זה, הן בבתי ספר, במוזיאונים, ספריות, חדרי כושר, ועוד.

תחום עיצוב המרחבים עוסק באופן החלוקה של החדר. הצבעים שבוחרים לקירות. אופן ארגון החדר, החומרים שמשתמשים בהם, ועוד.

עיצוב נכון ומתאים לחדר שיכול להרגיע את התלמידים, ליצור סביבה ידידותי, וליצור תחושה של שפע ומרחב, ישפיעו באופן משמעותי על התלמידים, ויגרום להם למוטיבציה ונחת, מה שיעודד אותם להשתתף ולהתרכז יותר, ובזאת המידע והלימודים יקלטו באופן טוב יותר, ולמורה יהיה כל יותר.

עיצוב מודרני עם חומרים טובים, וגם בעזרת אלמנטים מודפסים על מגוון רחב של חומרים:
שמשוניות, קאפות, מדבקות קיר, PVC, פרספקס, מדבקות רצפה, תמונות ממסוגרות, ייתן לבית הספר מראה מודרני ועכשווי, ויהפוך אותו למקום שכיף להיות בו.

עיצוב של סביבה לימודית שמתבצע כמו שצריך, יהפוך כל חלל סטנדרטי לחלל צבעוני ומעשיר. עיצוב יתרום לניצול שטחים אלו ליציקת תכנים לימודיים, אשר יתרמו לתלמידים ה הלימודית מבחינה חינוכית וגם יקנו לבית הספר נראות צבעונית ומיוחדת. אלמנטים חזותיים וגרפים יעשירו את חווית הלמידה.

עיצוב לא טוב

עיצוב לא טוב של חדר לימוד, הן בבחירת הצבעים, אופן חלוקת החדר, אופן סידור הכיסאות והשולחנות, עלולים להיות מחסור גדול מאוד, ולהעניק למי שנמצא בחדר תחושה לא טובה, מה שישפיע באופן ישיר על הביצועים של התלמידים, ואפילו על ההתנהגות שלהם.

בעבר עניין העיצוב לא היה בעל חשיבות. היו סתם מציבים שולחנות וכיסאות באופן טריוויאלי בחדר, ללא שום מחשבה. היום נוטים להציב את הכיסאות בצורה של ר א ו ח. על מנת שהתלמידים יוכלו לקלוט את מה שנלמד באופן טוב יותר. סידור כזה נותן תחושה של ספייס. וראייה חזותית טובה יותר.

 

לקבלת מידע על איך מעצבים סביבה לימודית אנא צרו אתנו קשר !

14 + 9 =