איך להכין דברים לבד diy

וודאי כבר שמעתם על טרנד ה-DIY, שמשמעותו Do It Yourself, עשה זאת בעצמך. טרנד ה-DIY מעודד אנשים להתחיל להכין מוצרים שקנו בסופרים או בחנויות שונות לפני, לבד בבית. בין היתר, נועד הטרנד לעודד אנשים ללמוד לעשות דברים מבלי לצרוך אותם בצורה שירותית. לדוגמה: ללמוד לצבוע את הבית במקום להזמין צבאי לכך. כך תופס ה-DIY מקום של כבוד בחיינו. באמצעותו למדנו לעשות כל כך הרבה דברים באופן עצמאי. והכל בעזרת סרטונים ביוטיוב, חוברות, הוראות באינטרנט וכד'. האם אתם עדיין לא חלק מהדבר?. אתם רוצים להכיר את העולם הזה קצת יותר לעומק?. הנה כמה הסברים לפני שנתחיל. המשיכו לקרוא למטה.

להכין מוצרים לבד בבית

כיום, המון דברים אפשר להכין, להרכיב, למחזר ולאבזר. המון פעולות שהזמנתם להם עזרה מבעל מקצוע, תוכלו לעשות לבד. אם שקלתם פעם להכין מחברות לבית ספר במקום לקנות, תוכלו לגלות איך לעשות את זה. אם רציתם להכין איפור או מוצרי קוסמטיקה שונים בעצמכם, האופציות פתוחות בפניכם. חשבתם ליצור לעצמכם את מוצרי הניקיון שלכם?. או לעשות שימוש חוזר בדברים במקום להשליך אותם לפח?. כעת זאת בדיוק הסיבה להמשיך לקרוא למטה.

מה אפשר להכין בבית?

תהיתם מה תוכלו להכין בבית לבד? לא עולה לכם שום רעיון?. בשביל זה, הכנו בעבורכם רשימה, שתסייע לכם. להלן הרשימה:

1. נוזל לניקוי מרצפות מלכלוך נוקשה, ספריי להרחקת מזיקים מצמחים ומגוון מוצרי ניקוי נוספים.
2. מסקרה, צבעי גוף, אודמים ועוד מגוון מוצרי איפור שונים מחומרים זמינים שיש בכל מטבח ביתי.
3. מחברות, יומנים, מעטפות נייר, מכתביות, מחקים, צבעים וציוד נוסף לבית הספר.
4. כריות, שמיכות, חולצות, חצאיות, שמלות, תחפושות מקוריות ועוד. והכל מבגדים ישנים ומדברים שזמינים לכל יד.
5. אקססוריז לבית ממוצרים שכבר אין להם שימוש.

כל זה, רק חלק קטן. כמובן שהטרנד הנ"ל מלמד כיצד לבצע פעולות בבית במקום להזמין בעל מקצוע. מה גם, שהוא מלמד לבצע פעולות שאנשים אמורים לעשות לבד אך מתקשים בהן. אף יותר מכך, הוא עוזר להמציא מחדש את העולם היצירתי. הוא מפתח חשיבה עצמאית ותורם להתפתחות בקרב ילדים צעירים. אין ספק שיש יתרונות בלעשות את הדברים לבד. מהם היתרונות? מיד תגלו.

יתרונות ה-DIY

1. מעודד שימוש חוזר בחומרים במקום שיזרקו לפח.
2. כמו שנאמר, גם מפתח הרגלים בריאים של עצמאות ויישום רעיוני בקרב ילדים.
3. הופך את החיים לנוחים הרבה יותר כי כשיודעים איך לעשות דברים לבד, אוטומטית זה מקל.
4. חסכוני בכסף ובמשאבים חומריים. והרי מה יותר טוב מליצור מחומרים שאמורים להיזרק את מה שאנחנו רוצים במקום לקנות?.
5. מעודד אורח חיים בריא ונכון לגוף. הרבה פעמים ניתן להכין בבית מוצרים ללא חומרים משמרים או מתועשים. דבר שכמובן, הגוף נהנה ממנו יותר.

כמוכן, ישנם כמובן, גם יתרונות נוספים.

כל הפעולות שאפשר לעשות לבד

כדי שתבינו עד כמה זה קל ופשוט, הכנו לכם רשימה. זו הכוללת דברים שה-DIY מעודד אתכם לעשות בעצמכם.

1. להרכיב מוצרים שהזמנתם להרכבה עצמאית במהירות באמצעות סרטוני הדרכה.
2. לבנות, ליצור או להכין מאפס מה שתבחרו במקום להזמין את המוצר.
3. לצבוע, לעצב מחדש, לרענן, לנקות ועוד… כל מה שתבחרו. מצביעת קיר בבית עד ניקוי צבע שלא יורד מפרקט.
4. גם לקבל רקע מקצועי לתחום שרוצים להעמיק בו אפשר דרך DIY. אם רציתם ללמוד בסיס לנגינה בגיטרה או לציור פורטרטים, יש לכך סרטונים ביוטיוב וחוברות הסבר.
5. בנוסף, הוראות והסברים לעבודות ידניות כלולות בתוך עולם הסרטונים השלם של DIY.

איך להתחיל לנסות את הטרנד?

ראשית, בחרו סרטון או חוברת הסבר מנחים של משהו שמעניין ומאתגר אתכם ללמוד ליצור. לאחר מכן, צפו בסרטון או לחילופין קראו את החוברת מהתחלה עד הסוף.

תחילה מבלי לעשות כלום, אלא רק להקשיב או לקרוא ולהבין מה מתבקש. לאחר מכן, דאגו שיהיו לידכם את החומרים הנדרשים לביצוע משימת ה-DIY החדשה שלכם. וכן גם את כלי העבודה הנדרשים. כעת, התחילו לבצע את השלבים הנדרשים בזה אחר זה, לאט. הקפידו שלא לפספס פרטים ולא לנסות קיצורי דרך. אם רוצים תוצאה טובה, יש לבצע אחר ההוראות כמה שנהוג לכנות by the book. לא להחליף חומר גלם אחד באחר. וכן, גם כדאי להשתמש בכלי עבודה כמה שיותר דומים לאלה שנדרשו. אם ראיתם שהסתבכתם בשלב מסויים, נסו לראות כמה פעמים איך הוא בוצע שמא פספסתם משהו. רצוי לעשות הפסקות במידה ותהליך ההרכבה ארוך וכל פעם להמשיך קצת. כך התקדמו לאט לאט, הקפידו על הדמיון שבין מה שיצרתם לבין המודל. כל אלה יגרמו לכך שבסוף, התוצאה תצא מצוינת להפליא.

לאיפה מתאים בעיקר ה-DIY?

הטרנד הנ"ל, יכול לשמש כמעט בכל מקום ובכל מצב. אך נפוץ ביותר לעשות שימוש בסרטוני DIY כאשר מדובר בבית. קיימים המון סרטוני הדרכה של מתכוני אוכל, הרכבת רהיטים, עיצוב הבית, חידוש, ניקיון וכו'. ואלה, נועדו לעזור לכם להפוך את הבית לאטרקטיבי ואת החיים לנוחים. בענף הלייף סטייל והטיפוח קיימים הרבה סרטוני DIY. וכן, גם בענפים נוספים דומים.

דוגמה קטנה להוראות DIY

והנה דוגמה קטנה למדריך: איך מכינים כרית מדברים שיש בבית?. אז…בשביל להכין כרית בבית צריך:

חומרים וכלי עבודה:
1. בגד ישן שפסק בו השימוש.
2. חוטים ומחטים בצבעים לבחירתכם.
3. כמות ניכבדת של צמר גפן קוסמטי.
4. מספריים חזקים וטובים.

הוראות הכנה:
1. גוזרים פיסת בד מן הבגד הישן לפי הגודל הרצוי לכרית. לאחר מכן, גוזרים פיסה נוספת בדיוק באותו הגודל הקודם. בשביל לדייק את המידה, מומלץ לגזור פיסה אחת. אחרי כן, להצמיד אותה לבד החולצה ולגזור עוד פיסה לפי מידותיה. לאחר שיש 2 פיסות שוות בגודלן, מתחילים לתפור את קצוות הפיסות זו לזו מסביב. יש להשאיר חור קטן להכנסת הצמר גפן פנימה ורק אחרי זה לתפור את הקצוות שנשארו. כעת לאחר שתפרתם הכל מלבד החור הקטן, מלאו את תוכן הבדים בצמר גפן. לאחר מכן, תפרו את החור שנשאר. מומלץ לגזור את שאריות הבד שנשארו מסביב לתפרים למראה מעודן יותר של הכרית. והנה לכם מוצר ביתי חדש, כרית.

מחפשים הוראות הדרכה?

מחפשים הוראות הדרכה לשידרוג, ניקוי, צביעת ועיצוב הבית?. מחפשים פתרונות לבעיות קיימות שאולי ניתן לפתור ללא בעל מקצוע?. מהיום מתחילים להכין מחברות, לגדל צמחים נכון, להרכיב ארון נעליים לכניסה ועוד, לבד. עם האתר How to do, מתחילים להיכנס לעניינים. האתר הנ"ל נועד לספק הסברים, סרטונים וקישורים לכל מה שקשור בנושא "עשה זאת בעצמך". כך, תוכלו לבחור לעצמכם, מתוך האתר, את המדריך המושלם ולנסות אותו.

לסיכום:

יש המון מדריכים אינטרנטיים, חוברות, ספרים, סרטונים ועוד בנושא. DIY הוא תחום שמעסיק הרבה מאוד אנשים שמחפשים ללמוד, להתעניין ולפתוח את יכולות הביצוע והיצירתיות. כמעט בכל נושא, נוכל למצוא מדריך DIY: עיצוב הבית, בנייה, טיפוח, לייף סטייל, חקלאות ועוד. רק נשאר לבחור את תחום העניין שלנו. כך נגלה אותו מזווית העשייה והמחשבה מעבר והנה, כבר למדתם משהו חדש ומאתגר. רוצים ללמוד איך להכין איפור לבד בבית?. מעוניינים ללמוד להכין מוצרי טיפוח באופן עצמאי?. רוצים ללמוד לתקן ולבנות דברים מה עם מדריכים לגידול צמחים?. ללא בעל מקצוע?. ועם ניקוי, חידוש ועיצוב הבית?. זאת ועוד תוכלו למצוא בקישורים שלמטה, באתר שלנו how to do.